Aktualności

Badminton: dwa medale suwalskiej zawodniczki w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych

W ubiegły weekend (22-23 maja 2021 r.) w Suchedniowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. Duży sukces odniosła podopieczna Jerzego Dołhana, suwalska badmintonistka Aleksandra Wilczewska. Dwukrotnie odbierała medal i puchar za mistrzostwo Polski. Pierwsze mistrzostwo Polski Aleksandra Wilczewska zdobyła w grze podwójnej dziewcząt U13 z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Finałowy mecz, chociaż trzysetowy, to przewaga w dwóch zwycięskich setach Aleksandry i Kai była widoczna. Dziewczęta górowały, zdecydowanie w pierwszym i trzecim secie, pokonując rywalki 21-13, 21-13. Drugi set można, uznać za wpadkę przy pracy, przegrały do 15.
Drugi mistrzowski tytuł Aleksandra Wilczewska wywalczyła w grze mieszanej U13. Partnerem Aleksandry był zawodnik MKS Orlicz Suchedniów — Jakub Dulemba. Aleksandra i Jakub pokonali w finale 2:1 parę Mikołaj KRYSTEK/Maja NAUMCZYK (UKS Orbitek Straszęcin/ LKS Technik Głubczyce). Zwycięstwo w grze mieszanej nie należało do łatwych. Pierwszy set — i walka lotka, za lotkę, końcówka seta należała jednak do Aleksandry i Jakuba, wygrali 21:19. Set drugi to zdecydowana przewaga od początku do końca przeciwników, pary Mikołaj KRYSTEK /Maja NAUMCZYK i przegrana 13:21. W trzecim secie od początku zaczęło się dobrze, przewaga Aleksandry i Jakuba rosła z upływem czasu, rewelacyjnie w tym secie zagrała zawodniczka SKB — Aleksandra Wilczewska, wtórował jej Jakub, ale bezlitośnie punktowała przeciwników, a to skutkowało zwycięstwem 21:14. Suwalczanka mogła wspólnie z partnerem Jakubem Dulembą cieszyć się ze zwycięstwa i tytułu Mistrz Polski w grze mieszanej.
Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych o medale walczyło 170 zawodników z 47 klubów z całej Polski.

Źródło: Suwalski Klub Badmintona