Aktualności

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20: Sukces suwalskich lekkoatletów!

W dniach 14-16 lutego 2020 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, w których udział wzieli suwalscy lekkoatleci z Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Hańcza" Suwałki oraz Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS.
Podopieczny Jarosława Jutkiewicza - Kornel Rybacki został Halowym Mistrzem Polski U18 w biegu na 60m ppł, poprawiając dwukrtonie swój rekord życiowy. Najpierw uczynił to w eliminacjach, w których ustanowił najlepszy rezultat 8.18s, następnie w finale, kiedy to wynikiem 8.01s zdobył złoty medal i o jedną setną sekundy pokonał faworyta Szymona Juszczaka z Przełaja Żerków.
Drugi medal dla Hańczy wywalczył startujący po raz pierwszy w kategorii U18 Piotr Konopko,  zajmując 3 miejsce w skoku wzwyż wynikiem  188cm.
Tuż za podium, na czwartym miejscu w skoku w dal uplasowała się Julia Słabińska, skacząc na odległość 5.40m i do brązowego medalu zabrakło jej osiem centymetrów.
Ponadto SL Salos Suwałki reprezentowali Tomasz Grajewski, Marcin Miszkiel, Daniel Kachnowski oraz Jakub Mikłaszewicz. Zawodnicy wystartowali na dystansie 60metrów. Po eliminacjach z drugiego miejsca w swojej serii do finału B awansował Tomasz Grajewski z rekordem życiowym 7.11s. Ostatecznie został sklasyfikowany na 14 miejscu,  Marcin Miszkiel zajął 17 miejsce z czasem 7.17s, Daniel Kachnowski 7.26s -24 miejsce i Jakub Mikłaszewicz z czasem 7.32s -28 miejsce.