Jest nowy Przewodniczący Rady Sportu

Czwarte  spotkanie  Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Suwałk, będącej społecznym organem opiniodawczo-doradczym w sprawach kultury fizycznej, odbyło się w środę (26.09) w suwalskim Ratuszu. W posiedzeniu wzięło udział dziesięciu członków Rady oraz Ewa Sidorek, Zastępca Prezydenta Suwałk i Agnieszka Domalewska, p.o. Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu. Uczestnicy spotkania zajęli się wyborem nowych Przewodniczącego i Zastępcy Rady Sportu, funkcjonowaniem hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena w odniesieniu do występów MKS Ślepsk -Malow- Suwałki w rozgrywkach Plus Ligi oraz regulaminem Miejskiej Rywalizacji Sportowej 2019/2020 pod Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk – Edycja XX  z podsumowaniem XIX edycji.

Beata Marianna Harasimowicz, dotychczasowa Przewodnicząca Rady Sportu, poinformowała o rezygnacji z funkcji Przewodniczącej z przyczyn osobistych. Wobec powyższego członkowie Rady zajęli się wyborem nowego Przewodniczącego.  W głosowaniu jawnym, zgodnie z Zarządzeniem nr 53/2019 Prezydenta Miasta Suwałk z dnia 30 stycznia 2019 roku oraz Regulaminem przeprowadzenia wyborów Przewodniczącej(ego) i Zastępcy Przewodniczącej(ego) Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Suwałk  z  27 lutego 2019 roku, na Przewodniczącego Rady Sportu wybrano Piotra Ludwika Zielińskiego. Z uwagi na to, że Zieliński był Zastępcą Przewodniczącej Rady Sportu, gremium przeprowadziło też wybory Zastępcy Przewodniczącego, którym został Pan Bartosz Jasiński.