„Już pływam – jestem bezpieczny!”

Od 17 września naukę pływania, w ramach IX edycji Programu Powszechnej Nauki Pływania „Już pływam – jestem bezpieczny!”, rozpoczęli uczniowie klas III czterech szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego w Suwałkach, Szkoły Podstawowej nr 7 w Suwałkach, Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach oraz Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. Zajęciami objętych zostało ponad 350 uczniów. Uczniowie zrealizują 20 godzin dydaktycznych zajęć (1 wejście na pływalnię obejmuje 2 godziny dydaktyczne).

Podsumowanie nauki pływania w czterech powyższych szkołach odbędzie się w grudniu 2019 r. zawodami o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Miasto Suwałki pokryje koszty niezbędne do realizacji ww. miejskiego programu.