Aktualności

Maria Andrejczyk stypendystką Miasta Suwałki

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podjął decyzję o wydłużeniu stypendium olimpijskiego Pani Marii Magdalenie Andrejczyk. Złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w rzucie oszczepem w 2019 roku, która na igrzyskach olimpijskich w Rio De Janerio otarła się o podium zajmując IV miejsce z wynikiem 64,78 metra w rzucie oszczepem dalej będzie promowała Miasto Suwałki.

Stypendium otrzymał również jej trener Karol Sikorski z klubu sportowego Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Hańcza" w Suwałkach za wyniki uzyskane przez szkoloną przez siebie zawodniczkę.

Maria Magdalena Andrejczyk jest rokującą zawodniczą Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Hańcza" w Suwałkach, która ma szansę na udział w przyszłym roku w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w Japonii.

 Jej ostatnim sukcesem jest zwycięstwo w 8. Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Majka Andrejczyk w drugiej próbie posłała oszczep na bardzo dobrą odległość 62,04 m. To wynik o zaledwie 7 cm gorszy od należącego do Majki rekordu Festiwalu. Granicę 60 m oszczepniczka Hańczy pokonała także pierwszej próbie, w której jej oszczep wbił się w murawę na 61,33 metrze. 

Dodajmy, że Maria Andrejczyk drugą w konkursie Marcelinę Witek (AML Słupsk) wyprzedziła aż o 7,36 m.

10
Sierpień