Aktualności

Mateusz Żyliński Mistrzem Polski

Na rozgrywanych we Włocławku 53 PZLA Mistrzostwach Polski U18 Mateusz Żyliński, zawodnik suwalskiej Hańczy wywalczył złoty medal w rzucie oszczepem rezultatem 64.77m, bijąc rekord życiowy o 5.70m. Piąte miejsce w tej konkurencji zajął Bartosz Taraszkiewicz, kolega klubowy Mateusza, uzyskując 57.55m.

Podopieczny Jarosława Jutkiewicz przez dłuższy czas utrzymywał się na 3 pozycji z wynikiem 57.93m i w 5 kolejce rzutów spadł na 4 miejsce. Jednak w ostatniej próbie nasz zawodnik dosłownie „odpalił” i zwyciężył z przewagą 1.46m nad srebrnym medalistą (63.31m Jakub Krawczuk, ULKS Tychowo). Brąz wywalczył lider tegorocznych tabel Andrzej Dzwonkowski z KKL Rodło Kwidzyń, rezultatem 62.91m (eliminacje 66,65m). Tak więc dobre tradycje klubu w oszczepie zostały podtrzymane i teraz wszyscy trzymamy kciuki i czekamy na starty Marii Andrejczyk na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (el. 3.08, godz. 2.20, ew. finał 6.08, godz.13.50).

Drugi medal dla Hańczy, tym razem w kolorze brązowym zdobył Piotr Konopko w skoku wzwyż, pokonując w drugiej próbie 204 cm. Mistrzem Polski został Piotr Jaroszkiewicz KS AZS AWF Biała Podlaska (208cm), na drugiej pozycji uplasował się Kewin Małek AML Słupsk, z wynikiem 206cm.
 W trzecim, ostatnim dniu Mistrzostw w biegach na 110m pł wystartują Jakub Sobota i Piotr Konopko, zajmujący odpowiednio 14 i 16 miejsca w rankingu.