Aktualności

Memoriał im. Marka Petrusewicza w pływaniu: starty suwalskich pływaków

W kalendarzu polskiego pływania jedyną z ważniejszych imprez jest memoriał upamiętniający pierwszego polskiego rekordzistę świata w tej dyscyplinie sportu Marka Petrusewicza. Memoriał ma charakter integracyjny łącząc całe środowisko pływackie.

Gościem honorowym memoriału była Joanna Mendak, która uplasowała się na drugim miejscu w kategorii zawodników niepełnosprawnych.

We Wrocławiu zorganizowane po raz XXX-ty zawody cieszyły się dużym powodzeniem. 589 zawodników z 69 klubów rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 2003 - 2006 oraz rocznik 2002 i starsi. Wśród zawodników nie brakowało reprezentantów Polski i innych krajów Europy. W tym roku Suwałki miały też swoich reprezentantów, podopiecznych trenera Edwarda Deca:
Gabrielę Biszewską, Aleksandrę Chmielewską, Julię Gwaj, Joannę Mendak, Marcina Makara, Huberta Millera, Piotra Lenczewskiego i Jakuba Ruszewskiego.
Przez dwa  dni zawodnicy walczyli w imprezie stojącej na bardzo wysokim poziomie spotowym i organizacyjnym.

Bardzo dobrze wypadła Julia Gwaj(15 lat) zajmując piątą lokatę w kategorii wiekowej 2003-2006 w konkurencji 100m stylem motylkowym.


Źródło: MUKS "Olimpijczyk" Suwałki

18
Listopad