Aktualności

Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach: Złoty medal uczniów SP 11 w Suwałkach

W niedzielę 13 września 2020 r. Mistrzowie Województwa z 2019 roku Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, czyli dwie drużyny Szkoły Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach, pojechały wraz z opiekunem na Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego do Szklarskiej Poręby.
Harmonogram był dość napięty, gdyż od piątku 11 września dzieci grały Mistrzostwa Województwa Juniorów w Wasilkowie, a co dopiero w niedziele trzeba było jechać w góry. Bezpiecznie dojechawszy na miejsce, uczniowie przystąpili następnego dnia do walki o czołowe lokaty.
Apetyty były dość duże po brawurowo przejściu eliminacji strefy Północnej i wojewódzkich mistrzostw. O ile „starsza” drużyna była w szerokim gronie faworytów, to bardziej o medal myśleliśmy, że stać „młodszą” ekipę. Niestety młodzi zawodnicy nie sprostali presji i ostatecznie zajęli miejsce poza pierwszą 10-tką. Natomiast starszaki z meczu na mecz się nakręcali. Medal był blisko, a po świetnej grze wszystkich zawodników zostali Drużynowym Mistrzem Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej! Jest to niewątpliwie największy sukces  szkoły, gdyż nigdy prędzej szkoła nie zdobyła złota! Dodatkowo Mateusz Milewski, Jakub Pojawa oraz Gabriela Wiszniewska na swoich szachownicach zajęli 2 miejsca! Błażej Pieczulis miał najcięższy dystans na I szachownicy, ale ostatecznie „utrzymał” deskę i zdobył cenne punkty dla drużyny. Opiekunem drużyny był Paweł Jaroch, a trójka dzieci uczęszcza do klasy szachowej 8A w SP nr 11 pod wychowawstwem Anny Kosakowskiej-Jaroch.
Zawody w Królowej Karkonoszy w Szklarskiej Porębie trwały od 14 do 16 września 2020 r. Zawody trwały na dystansie 11 rund z czasem 10 minut plus 5 sekund na posunięcie od początku partii.