Aktualności

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate - Bartoszyce Cup 2019

W dniu 30 listopada  2019 r. w Bartoszycach odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate - Bartoszyce Cup 2019. W turnieju uczestniczyło 257 zawodników z 14 ośrodków z całej Polski w tym zawodnicy z Kaliningradu. Suwałki tym razem reprezentowało 37 zawodników, w wieku od 8 do 17 lat. Zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli 12 medali indywidualnie: 1 złoty, 6 srebrnych i 5 brązowych. Najlepszym zawodnikiem zawodów został wybramu zawodnik  SKKK - Mateusz Karpowicz. Sędziami na zawodach byli sensei Dariusz Anuszkiewicz, sensei Michał Karpowicz i senpai Aleksandra Biłbak. Sędzią głównym turnieju był shihan Marek Krejpcio.
Kolejny start, obecnie najlepszego zawodnika klubu Damiana Biłbak zaplanowany został w  dniach 7-8 grudnia 2019 w Nur-Sułtan (dawna Astana) w Kazachstanie. Odbędą się tam III Mistrzostwa Świata Organizacji KWU (Rosyjska Organizacja Karate Kontaktowego). Damian na Mistrzostwach Świata startuje po raz drugi w ramach Reprezentacji kraju Polskiego Związku Karate.
Pozostałych członków i zawodników czekają przygotowania do wigilii Klubowej i do świąt, ale też ciężka praca na treningach przygotowujących do egzaminów na wyższe stopnie karate które odbędą się w styczniu.