Aktualności

Pływanie: kolejne osiągnięcia suwalskich pływaków MUKS "Olimpijczyk" Suwałki

W dniach 25-27 października 2019 r. suwalscy pływacy startowali w następujących zawodach: Grand Prix Polski w Oświęcimiu, Gliwice Finswimming Junior European Cup,VIII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki oraz „Od Młodzika do Olimpijczyka”.

Podczas startów w Grand Prix Polski w Oświęcimiu w gronie najlepszych zawodników  znaleźli się podopieczni Edwarda Deca: Julia Gwaj, Piotr Lenczewski, Hubert Miller oraz Filip Kosiński.
Nowe rekordy życiowe, czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych to finał dwudniowej rywalizacji.
Filip Kosiński (15 lat)
Został uznany najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej poprawiając przy okazji dwa rekordy Polski.
50m stylem grzbietowym  1 miejsce (nowy rekord Polski 15 latków z czasem 24,84 sek.),
200m stylem grzbietowym  1 miejsce (nowy rekord Polski 15 latków z czasem 1:57,60 sek.),
100m stylem dowolnym 1 miejsce,
50m stylem motylkowym 1 miejsce,
400m stylem zmiennym  2 miejsce,
200m stylem motylkowym 3 miejsce.

Ponadto świetne rezultaty osiągnęły podczas Gliwice Finswimming Junior European Cup Aleksandra Chmielewska i Gabriela Biszewska. Uczennice Zespołu Szkół nr 2 na co dzień trenujące w grupie Edwarda Deca występują także na zawodach w pływaniu w płetwach. W sobotę i niedzielę rywalizowały w europejskich zawodach zorganizowanych w Gliwicach. W swoich kategoriach wiekowych Aleksandra Chmielewska (13 lat) wywalczyła trzy złote medale w konkurencjach 50m bf, 100m bf, 400m bf oraz srebrny medal w konkurencji 200m bf.
W międzynarodowej imprezie Ola wypływała minimum do reprezentacji Polski na dystansie 50m bf, natomiast Gabrysia  Biszewska (14l lat) oprócz poprawienia rekordów życiowych była jedyną Polką, która wystartowała w trudnej konkurencji 100m pływania w monopłetwie.

51 zawodników z MUKS „Olimpijczyka” Suwałki brało udział w otwartych mistrzostwach Ostrołęki organizowanych po raz siódmy na 25 metrowej pływalni. Zawody cieszą się dużą popularnością i tym razem wystapiło 251 jeden zawodników z 18 klubów.

Jakub Ruszewski brązowy.

W sumie „olimpiczycy” zdobyli 24 medale.

Corocznie w Warszawie rozgrywane są ogólnopolskie zawody pływackie pod nazwą „Od Młodzika do Olimpijczyka”. 26 października 2019r. odbyły się czwarte eliminacje w sezonie 2019/2020.Wśród 718 zawodników Suwałki miały dwoje reprezentantów: Julię Domoradzką (12lat) i Mateusza Kuska (12lat). Zarówno Julia jak i Mateusz wywalczyli miejsca w ścisłej czołówce.

Julia Domoradzka zdobyła srebrny medal w konkurencji 200m stylem zmienny i zajęła czwarte miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym.

Mateusz Kusek  zdobył brązowy medal w konkurencji 200m stylem zmiennym, zajął czwarte miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym oraz szóste miejsce w konkurencji 100m stylem motylkowym.

Źródło: MUKS "Olimpijczyk" Suwałki