Rusza XX Edycja Miejskiej Rywalizacji Sportowej

W środę (18.09) o godzinie 10.00 na stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, przy ul. Wojska Polskiego 2, zawodami pn. Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 – 2006) rozpocznie się XX Edycja Miejskiej Rywalizacji Sportowej Pod Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

Ponadto w czwartek (19.09) również na stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się XXVI edycja Czwartków Lekkoatletycznych, rozgrywana w ramach Miejskiej Rywalizacji Sportowej. Wzorem lat ubiegłych zawody będą rozgrywane w sesjach jesiennej i wiosennej. Początek wszystkich spotkań zaplanowano na godz. 15.30. Podczas pierwszego spotkania odbędzie się podsumowanie jubileuszowej XXV edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Będzie to doskonała okazja, aby podziękować zasłużonym osobom, które przyczyniły się do rozpropagowania tej imprezy w Suwałkach.

Miejska Rywalizacja Sportowa
– to rywalizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej w duchu fair play, w trzech kategoriach: Miejskie Igrzyska Dzieci – uczniowie z roczników 2007 i młodszych; Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – uczniowie z roczników 2005-2006 oraz Miejska Licealiada – uczniowie dziennych szkół średnich z rocznika 2000 i młodszych. Głównym celem rywalizacji jest popularyzacja kultury fizycznej, propagowanie sportu szkolnego i zdrowego stylu życia, rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, wdrażanie dzieci i młodzieży do systematycznego uprawiania sportu, wyłonienie talentów sportowych czy też uaktywnienie szkół i UKS w zakresie popularyzacji aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorami Miejskiej Rywalizacji Sportowej w Suwałkach są: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Suwałkach, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Suwałkach, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS”, Szkoły i placówki oświatowe oraz uczniowskie kluby sportowe. W ramach Miejskiej Rywalizacji Sportowej planuje się rozegrać w trzech kategoriach ponad 40 zawodów w różnych dyscyplinach sportowych.