Sportowe nagrody wręczone

W czwartek (20 sierpnia) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z Januszem Kochanem, Prezesem Podlaskiej Rady Olimpijskiej oraz Wojciechem Fortuną Mistrzem Olimpijskimi i Honorowym Obywatelem Miasta Suwałki wręczyli nagrody i wyróżnienia w kategorii „zawodnik”, „trener” i „inna osoba fizyczna” za wyniki sportowe uzyskane w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

Symboliczna uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena.

Wręczono 42 listy gratulacyjne osobom, którym przyznano nagrody sportowe, a także 3 listy gratulacyjne osobom, którym przyznano wyróżnienia. Łączna suma przekazanych dziś nagród i wyróżnień sportowych to 65.400,00 zł.

- W naszym mieście uprawianych jest bardzo wiele dyscyplin. Ich mnogość to duży atut i świetna promocja Suwałk. Nasze Miasto na wsparcie sportu przeznacza w tym roku ok 5 milionów złotych. Jeżeli dodamy do tego utrzymanie obiektów sportowych oraz działalność Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach ta kwota wzrośnie jeszcze bardziej  – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Gratuluję Państwu sukcesów oraz życzę kolejnych -  podsumował Prezydent Suwałk.

Oprócz tego Janusz Kochan, Prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej przekazał na ręce Prezydenta Suwałk flagę PKOl, która już we wrześniu zawiśnie na Rondzie Olimpijczyków Polskich u zbiegu ulic Sportowej i Aleksandry Piłsudskiej.

Warto przypomnieć, że 23 lipca 2020 r. Prezydent Suwałk wręczył 12 stypendiów sportowych zawodnikom za wyróżniające się osiągnięcia sportowe w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym w 2019 r. o łącznej wartości 60.900,00 zł.