Aktualności

Sukces suwalskich lekkoatletów w 96. Mistrzostwach Polski we Włocławku

Z dwoma medalami powrócili zawodnicy LUKS Hańcza Suwałki z 96. PZLA Mistrzostw Polski, które odbyły się 28-30 sierpnia 2020 r. we Włocławku.
W konkursie rzutów oszczepem kobiet bezkonkurencyjna okazała się podopieczna Karola Sikorskiego - Maria Magdalena Andrejczyk. W czwartej próbie Maria rzuciła oszczepem 62,66 m, tym samym ustanowiła rekord mistrzostw Polski,  zaś drugą zawodniczkę w konkursie pobiła prawie o 10 metrów!
Był to najlepszy rzut Marii w trwającym sezonie.
Z kolei w konkursie rzutów oszczepem mężczyzn suwalski klub reprezentowało dwóch zawodników: Hubert Chmielak, który zdobył brązowy medal. W ostatniej próbie Hubert posłał oszczep na odległość 76,52 m oraz Piotr Lebioda, który z wynikiem 75,41 m  uplasował się na piątej pozycji.
LUKS Hańcza Suwałki zajął 25 miejsce w punktacji klubowej 96. PZLA Mistrzostw Polski .

Ponadto w Mistrzostwach Polski we Włocławku brała udział była zawodniczka LUKS Hańcza Suwałki Monika Piekarska, która reprezentowała barwy MKS Juvenia Puszczykowo. Była podopieczna Jarosława Jutkiewicza zajęła szóste miejsce w trójskoku kobiet.