W dniach od 18 do 20 września odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szachach pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza oraz Prezesa Polskiego Związku Szachowego Radosława Jedynaka!
Jest to jedna z imprez, która ma swój specyficzny klimat, a zawodnicy są jak rodzina! Dodatkowo połączyła nas pasja do "Królewskiej Gry". Wszyscy spotkali się w Hotelu Hańcza promować oddawanie krwi, leku który jest nie do przecenienia. Uczestnicy mistrzostw bardzo dobrze ocenili pobyt i organizację zawodów. Ważną częścią turnieju była uroczysta kolacja organizowana w sobotę od g. 19.00, która oprócz super atmosfery, pokazała, że możemy na siebie liczyć.
Organizatorem Mistrzostw Polski była Fundacja Jaćwież w osobie Anny Kosakowskiej-Jaroch oraz Pawła Jaroch, którzy włożyli serce w przygotowanie zawodów! Sędzią turnieju był p. Piotr Zieliński. Jednym ze sponsorów była również firma Cymes, która ufundowała przepyszne regionalne sękacze! Na mistrzostwa przybył Dyrektor Word w Suwałkach p. Grzegorz Wilczyński, jeden ze sponsorów oraz przedstawiciele regionalnego oddziału PCK w Suwałkach p. Lidia Gutowska i p. Paweł Bielecki. Urząd Mejski Suwałk reprezentował Miłosz Stachurski. Dziękujemy również reprezentantom Wojska Polskiego (uczestnikom turnieju), którzy godnie prezentowali mundur na otwarciu i zakończeniu mistrzostw. Nie sposób tutaj zapomnieć również o Pawle Duszy, który zapoczątkował zawody 24 lata temu i włożył w nią dosłownie duszę :
W zawodach uczestniczyło 27 krwiodawców i 8 drużyn z całej Polski od Bogatyni po Suwałki
Klasyfikacja drużynowa (http://www.chessarbiter.com/.../final_standings_teams&7.html):
1             HDK PCK Sulechów -14,0
2             HDK PCK Suwałki - 12,0
3             HDK PCK Ostaszewo - 10,0
4             HDK PCK przy MPK Wrocław - 8,0
5             HDK DOLMEL-DOZAMEL Wrocław - 4,0
6             HDK PCK im. T.Marciniaka Czernica Wrocław - 4,0
7             HDK PCK przy Elektrowni Turów - 2,0
8             Zarząd Rejonowy HDK PCK Suwałki - 2,0
Klasyfikacja Indywidualne (http://www.chessarbiter.com/.../final_standings&9.html):
1             JAROCH, Paweł - HDK PCK Suwałk - 7,0
2             LESZCZYŃSKA, Małgorzata -HDK PCK Suwałki - 7,0
3             NOWAK, Ryszard - HDK PCK im. T. Marciniaka Czernica Wrocław - 6,5
4             MICHALSKI, Daniel - HDK PCK Sulechów -  6,5
5             KAMIŃSKI, Damian - HDK PCK Ostaszewo - 6,0
6             WIŚNIEWSKI, Przemysław - HDK PCK Ostaszewo - 6,0
7             KRZYSZTOFEK, Bogusław - HDK DOLMEL-DOZAMEL Wrocław - 5,5
8             KOWALEWSKI, Władysław - Kraków - 5,5
9             ROSIŃSKI, Radosław- HDK PCK Sulechów - 5,0
10           WÓJCIK, Grzegorz - HDK PCK przy MPK Wrocław - 5,0
W klasyfikacji kobiet wygrała Małgorzata Leszczyńska przed Anną Kosakowską-Jaroch i Małgorzatą Meder.

Źródło: Paweł Jaroch