Seniorzy na medal

W czterech konkurencjach lekkoatletycznych rozegranych w ramach Suwalskiej Olimpiady Seniorów rywalizowali w sobotę 10 września na stadionie przy ul. Wojska Polskiego suwalscy sportowcy w wieku powyżej 60 lat. Seniorzy ambitnie rzucali oszczepem, pchali kulę, skakali w dal z miejsca i pobiegli na 60 m. Impreza odbyła się po raz trzeci. Inicjatorem była Suwalska Rada Seniorów, a organizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Suwałk. Część lekkoatletyczna była dedykowana śp. Ryszardowi Roguckiemu, członkowi Suwalskiej Rady Seniorów II kadencji, który był jednym z pomysłodawców wydarzenia.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulowali i nagrody wręczali: Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Miasta Suwałk i Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora OSiR w Suwałkach oraz przedstawiciele Suwalskiej Rady Seniorów. Puchary i nagrody ufundowało Miasto Suwałki, a nagrody specjalne – Hurtownia Elektryczna Elektromil w Suwałkach .
Na piątek 23 października w II LO zaplanowano kolejną, ostatnią konkurencję Suwalskiej Olimpiady Seniorów – strzelanie z broni pneumatycznej.
Poniżej wyniki konkurencji lekkoatletycznych.
BIEG NA 60 METRÓW
1. Dorota Olszewska