Po pływakach w szranki drugiej Suwalskiej Olimpiady Seniorów, organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekracji wraz z Suwalską Radą Seniorów, pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk stanęli strzelcy. W poniedziałek 8 kwietnia w zawodach przeprowadzonych na strzelnicy udostępnionej przez LOK Wigry w Suwałkach rywalizowało prawie 30 osób, zarówno panie, jak i panowie. Najcelniejsze strzały w grupie kobiet oddały: Dorota Olszewska, która zajęła pierwsze miejsce, Stanisława Radkiewicz, zdobywczyni drugiego miejsca i Teresa Wysocka-Kluczny, która uplasowała się na miejscu trzecim.
Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jan Bartosiewicz. Drugie miejsce wywalczył Zbigniew Wierzbiński, a trzecie Andrzej Kluczny.
Finaliści otrzymali medale i drobne upominki, zaś wszyscy zawodnicy - pamiątkowe dyplomy. Sędzią głównym zawodów był Kazimierz Jakimowicz, członek Suwalskiej Rady Seniorów. A sukcesów i sportowej formy gratulowała zawodnikom także Wiesława Kwaterska, przewodnicząca Suwalskiej Rady Seniorów. 
Kolejne olimpijskie konkurencje, czyli zawody lekkoatletyczne im. Ryszarda Roguckiego, odbędą się w niedzielę 9 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym, przy ul. Wojska Polskiego 2.
Następnie, na 7 września zaplanowano wycieczkę rowerową z Suwałk przez Gawrych Rudę do Starego Folwarku.
Ostatnią konkurencją będzie Turniej bowlingowy, który zostanie rozegrany w poniedziałek 7 października w MK Bowling (Suwałki Plaza), przy ul. Gen. J. Dwernickiego 15.
Podczas wszystkich konkurencji uczestnicy będą zbierać punkty także w klasyfikacji generalnej.
Szczegóły oraz regulamin pod numerem telefonu 87 566 32 81 oraz na stronie osir.suwalki.pl.
Organizatorzy zapraszają nie tylko do udziału w poszczególnych konkurencjach, ale także do kibicowania zawodnikom.
Fot. Teresa Wysocka-Kluczny