Aktualności

Mali studenci zaczęli rok akademicki

W sobotę (29 września) odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Indeksy odebrało 90 małych studentów. Było pasowanie na żaka, drobne upominki, wspólne zdjęcie i pierwszy wykład. W uroczystości udział wzięli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Ewa Sidorek, Zastępca Prezydenta

Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które ma na celu zaszczepić miłość do nauki i odkrywania świata. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym. Spotkania prowadzą prawdziwi profesorowie i asystenci PWSZ. Zapraszani są też eksperci w danych dziedzinach z kraju, albo naukowcy z najbardziej renomowanych ośrodków w Polsce. Program nauczania, ale też sposób prowadzenia zajęć, dostosowany jest do wieku dzieci. Mali studenci zdobędą wiedzę z biologii, astronomii, chemii, psychologii, ekonomii, prawa i wielu innych. Na wszystkich czekają też także zajęcia sportowe oraz zaliczenia egzaminów.

Partnerem Uniwersytetu Dziecięcego jest Urząd Miejski w Suwałkach. Z okazji inauguracji Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wręczył małym studentom niespodziankę, czyli bezpłatne wejście z całą rodziną do Aquaparku Suwałki, do którego uprawnia indeks.

01
Październik