Przedszkole firmowe FORTE otwarte

Dwujęzyczne przedszkole firmowe Fabryk Mebli ,,Forte” S.A. w Suwałkach z oddziałem żłobkowym pod nazwą ,,Żółty Słonik” oficjalnie otwarte. Placówka na swoją siedzibę przy ul. Północnej 34A w Suwałkach. Docelowo przyjmie 90 przedszkolaków i 65 maluchów do oddziału żłobkowego.

- To już druga taka nasza placówka – mówił podczas otwarcia Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu Fabryki Mebli FORTE. – Pierwsze przedszkole uruchomiliśmy w 2015 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Przedszkole firmowe to szereg korzyści, to sposób na godzenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym. Dziękuję za wsparcie wszystkich naszych działań dla Urzędu Miasta – dodał Prezes.

- Społeczna odpowiedzialność biznesu jest realizowana w naszym mieście przez Fabryki Mebli FORTE i to bardzo cieszy i dziękuje za to – mówił natomiast Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. - Cieszę się też z tego powodu, że to przedszkole i żłobek odciążą trochę nasze placówki, bo lista oczekujących do żłobka jest nadal długa. Dziękujemy Fabryce FORTE za wydatną pomoc na wielu płaszczyznach. Cieszymy się, że Suwałki są takim mocnym elementem w działalności tej firmy – dodał Prezydent.

Przedszkole firmowe FORTE to nowoczesny budynek, wyróżniający się pod względem architektonicznym. Wewnątrz projektanci zastosowali wiele nowatorskich rozwiązań, pomieszczenia są przestronne, jasne i nowocześnie wyposażone. Na terenie wokół placówki znajdują się dwa place zabaw i szklarnia.

Co również ważne, zajęcia w przedszkolu prowadzone są systemem dwujęzycznym, polsko-angielskim. Anglojęzyczny nauczyciel, na równi z polskojęzycznym, towarzyszy dzieciom przez cały czas. Kadra stawia też duży nacisk na program rozwoju umiejętności i inteligencji emocjonalnej a także na zdrowe żywienie dzieci.

Placówka jest przeznaczona dla dzieci rodziców pracujących w Fabryce Mebli ,,Forte” S.A.