Aktualności

Remont boiska przy SP5 – niebawem dokumentacja

Poczyniono pierwsze kroki w kierunku remontu obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 5 w Suwałkach. Władze Suwałk w porozumieniu z dyrektorem szkoły oraz kadrą dydaktyczną wychowania fizycznego opracowały program funkcjonalno-użytkowy dla obiektu. W oparciu o ten dokument został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej. 

– Obiecałem, że jak najszybciej przystąpimy do projektowania obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 5 i tak się dzieje – mówi Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Obecnie analizujemy zgłoszone w przetargu na dokumentację techniczną obiektów oferty. W tym miesiącu, jak najszybciej, chcemy rozstrzygnąć to postępowanie i podpisać umowę z wykonawcą – dodaje Prezydent.

Wykonawca dokumentacji będzie miał czas do 15 stycznia 2019 r. na opracowanie projektu wykonawczego, a do 28 lutego projektu budowlanego.

Przy Szkole Podstawowej nr 5 ma powstać boisko wielofunkcyjne – pełnowymiarowy obiekt do gry w piłkę nożną, bieżnia okólna, bieżnie do biegów krótkich, boiska do siatkówki oraz inne rozwiązania dające możliwość różnorodnego wykorzystania terenu. W planach jest też budowa szatni i remonty trybun oraz ogrodzenia.

Po otrzymaniu gotowego projektu, władze Suwałk planują wystąpić do Ministerstwa Sportu i Turystyki o pieniądze na inwestycję.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2015 roku przy tej placówce otwarto boisko wielofunkcyjne. Koszt tej inwestycji wyniósł 1 521 088,00 zł.


01
Październik