Sprzątanie Świata

Dnia 5 czerwca 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jest to jedne z najstarszych wydarzeń ekologicznych organizowanych w wielu krajach, w tym także w Polsce. Światowy Dzień Ochrony Środowiska inicjowany co roku ma na celu przybliżenie nam głównych problemów ekologicznych w dzisiejszych czasach oraz ma za zadanie propagować działania zmierzające do poszukiwania rozwiązań w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

Jak co roku w odchody takiego wydarzenia włącza się Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz organizując dla suwalskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Akcję sprzątania miasta Suwałk”. W tym roku ponad 1000 uczniów wraz z nauczycielami w dniach od 08.06.2021 r. - 10.06.2021 r. oraz 16.06.2021 r. sprzątali wcześniej uzgodnione tereny.

Całą akcję wspierało Przedsiębiorstwo PGK w Suwałkach Sp. z o.o., zapewniając szkołom worki do segregacji odpadów komunalnych oraz ZDiZ w Suwałkach, który był odpowiedzialny za odbiór wypełnionych odpadami worków.

Tegoroczne działania były dla uczniów nie tylko lekcją odpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia, w którym żyjemy, ale także możliwością spędzenia czasu na świeżym powietrzu po długim okresie obostrzeń pandemicznych.