Aktualności

Suwałki Samorządem Przyjaznym Klubom Piłkarskim

Suwałki Samorządem Przyjaznym Klubom Piłkarskim. Miasto zajęło drugie miejsce w rankingu opracowanym przez Sport Analytics i Statystykę Sportową dotyczącym samorządów przyjaznych klubom piłkarskim w kategorii miasta na prawach powiatu. Wręczenie laurów odbyło się we wtorek (21 maja) w Lublinie podczas Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty Edukacja Przyszłości. Nagrodę dla Suwałk podczas odebrała Ewa Sidorek, Zastępca Prezydent Miasta Suwałk. Pierwsze miejsce w rankingu zajął Grudziądz, tuż za Suwałkami uplasowały się Siedlce. Nagrodą dla laureatów są m.in. bilety na Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2019. Trafią one do dzieci i młodzieży z nagrodzonych samorządów.
Autorzy rankingu porównywali samorządy pod kątem wspierania przez nie klubów piłkarskich. Badanie objęło 2478 gmin, 314 powiatów i 16 samorządów wojewódzkich. Opisane zostały 5013 dotacje dla klubów piłkarskich. Ranking był przeprowadzony w kilku kategoriach: województwa, powiaty, gminy miejsko – wiejskie i gminy wiejskie.
Główne kryteria brane pod uwagę to: środki finansowe otrzymane przez poszczególne kluby piłkarskie, wydatki gmin na kluby piłkarskie w wydatkach ogólnych budżetów, wydatki gmin na kluby piłkarskie w przeliczeniu na jednego mieszkańca i środki finansowe otrzymane przez kluby piłkarskie w różnych klasach rozgrywkowych.

22
Maj