Szkoła Podstawowa nr 11 ma patrona i sztandar

Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach ma od piątku (19 października) imię i sztandar. Patronem placówki został wybitny Polak, as lotnictwa – generał pilot Witold Urbanowicz. Tym samym ,,jedenastka” przejęła tradycje Gimnazjum nr 5, które nosiło imię dowódcy Dywizjonu 303. W uroczystościach udział wzięli: przedstawiciele władz państwowych, w tym Inspektora Sił Powietrznych, władz samorządowych, członkowie rodziny gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, jednostek oświatowych z miasta i regionu, delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły z niemieckiego Waren, przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa, nauczyciele i uczniowie SP11.

Uchwałę Rady Miejskiej w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach imienia generała brygady pilota Witolda Urbanowicza odczytał zebranym Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach. Akt nadania sztandaru natomiast Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Symbolicznego wbicia gwoździ przy sztandarze dokonali przedstawiciele władz miasta, kuratorium, fundatorzy, rodzice, pracownicy i uczniowie szkoły. Po przekazaniu sztandaru odbyło się ślubowanie uczniów.

– Gratuluję pomysłu kontynuacji patrona Gimnazjum nr 5. Wyśmienita postać, bohater, dowódca Dywizjonu 303, wspaniały wzór do naśladowania, do wyciągania wniosków z jego patriotyzmu, działania i waleczności. Wzór godny naśladowania przez nas wszystkich. Chciałbym życzyć całej szkole żeby ten sztandar dodał Wam skrzydeł. Wznieście się na wyżyny swoich możliwości. Niech ten sztandar towarzyszy Wam przy okazji różnych uroczystości. Noście go z dumą – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Na ręce Piotra Zielińskiego, dyrektora SP11 Prezydent przekazał czek na 10 tys. zł.