25-lecie istnienia Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku

W piątek (9 września) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wziął udział w uroczystości z okazji 25-leciu istnienia Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku. Jest to organizacja samorządu gospodarczego, która zrzesza ponad 100 firm z całego regionu. Wydarzenie uświetniło nadanie sztandaru Izbie. Z kolei suwalski Hotel Loft 1989 otrzymał statuetkę za przedsięwzięcie inwestycyjne roku.

Obecny na uroczystości Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wziął udział m.in. w ceremonii pamiątkowego wbicia gwoździ w drzewiec sztandaru, a także wspólnie z Witoldem Karczewskim prezesem IPH w Białymstoku wręczył Anatolowi Chomczykowi, statuetkę Izby za budowę Hotelu Loft 1898 w Suwałkach.

Izba Przemysłowo Gospodarcza zajmuje się integracją lokalnego biznesu, promowaniem przedsiębiorczości, poradami prawnymi i podatkowymi, mediacjami gospodarczymi. Lobbuje także na rzecz przyjaznego dla biznesu klimatu w Polsce.

Z okazji jubileuszu przedstawicielom izby przyznane były medale, odznaczenia, oraz sztandar. Wręczone zostały odznaczenia Prezydenta RP - Srebrne i Złote Krzyże Zasługi, a także Odznaki Honorowe za Zasługi Dla Rozwoju Gospodarki – jedną z nich otrzymał Henryk Owsiejew – Przewodniczący Rady Nadzorczej suwalskiej firmy MALOW. Ponadto wyróżnione osoby i instytucje otrzymały Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego.