4 miejsce Suwałk

Podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła się w dniu 22 września 2016 r. w ramach Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odbyło się wręczenie nagród w Rankingu Inwestycyjnym Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, w którym Miasto Suwałki zajęło 4 miejsce. Nagrodę odebrał Wiesław Stelmach, Skarbnik Miasta.

Miasto Suwałki zajęło 4 miejsce w kategorii miasta na prawach powiatu – Ranking „Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczne – inwestycje” w latach 2007–2015 per capita.

- Lata 2007-2015 to czas dużych inwestycji, które na trwałe odmieniły wizerunek Suwałk. Wydatkując środki unijne kierowaliśmy się zasadą że miasto to przede wszystkim mieszkańcy i stąd znaczne nakłady zainwestowane w oświatę, sport, kulturę, czy politykę społeczną. Do najważniejszych  inwestycji  zakończonych  w tym okresie  należą: Aquapark, sala koncertowo-teatralna, stadion piłkarski, czy rewitalizacja przestrzeni miejskich. Inwestycje te z pewnością odmieniły miasto i  przybliżyły nas do standardów europejskich w wielu dziedzinach życia - tłumacz Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Ranking opracowywany został przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów. Zestawienie ukaże się  15 października 2016 r., w 21. numerze Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.