DGP o obwodnicy Suwałk

Dziennik Gazeta Prawna na pierwszej stronie dzisiejszego wydania opublikował artykuł „Polska w budowie obwodnic”. Autor artykułu podaje, że „resort transportu zapowiada nowe przetargi drogowe. Chce wybudować obwodnice 10 miast, a w 2014r. ogłosić przetargi na co najmniej dwie kolejne. Wszystkie budowy mają ruszyć w przyszłym roku”. Wśród tych dwóch obwodnic ma znaleźć się obwodnica Suwałk.

Obwodnice 10 miast, o których wspomina autor, to oczywiście rządowy „załącznik nr. 6 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015” na którego liście znajduje się 11 obwodnic. Jako dwunastą, wartą 550 milionów złotych, autor wskazuje obwodnicę Suwałk, która zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej ma być finansowana ze środków nowego instrumentu finansowego Connecting Europe Facility „Łącząc Europę”. Wysokość środków przyznanych Polsce w ramach tego funduszu to ok. 3,86mld Euro.

Artykuł w Dzienniku Gazecie Prawnej potwierdza sygnały na temat obwodnicy Suwałk, które dotarły do naszego miasta w ostatnich kilku tygodniach. Więcej szczegółów na ten temat TUTAJ.