Dobra wiadomość dla kupców

Na apel Prezydenta Miasta Suwałk, Prezes Targowisk Miejskich wraz z Radą Nadzorczą Spółki postanowili w pierwszym kwartale przyszłego 2014 roku obniżyć kupcom czynsz o 10 %.

Ze względu na warunki atmosferyczne, początek roku dla handlowców targowiska miejskiego jest trudnym okresem, dlatego stowarzyszenie handlowców z suwalskiego bazaru wystosowało list do Prezesa Targowisk Miejskich , Prezydenta Miasta oraz Rady Miejskiej.

Prezydent Miasta Suwałk ze zrozumieniem odniósł się do prośby i zwrócił się z apelem o pomoc handlowcom do Prezesa i Rady Nadzorczej. Władze spółki przeanalizowały wpływ ewentualnych obniżek czynszu na sytuację finansową spółki i realizację zadań statutowych, w tym inwestycji (remont hali mięsnej w przyszłym 2014 roku) i postanowiły w pierwszym kwartale przyszłego 2014 roku obniżyć kupcom czynsz o 10 %. Jednocześnie zrezygnowały z naliczania indeksacji czynszu związanej ze wzrostem inflacji. Da to w sumie rzeczywistą obniżkę czynszu o kilkanaście procent.

Na środowej sesji Rady Miejskiej w Suwałkach radni będą rozpatrywali uchwałę o wyrażenie zgody na wydzierżawienie Spółce na 10 lat terenu, na którym funkcjonuje targowisko przy ulicy Sejneńskiej. Pozwoli to na zrealizowanie planowanych inwestycji związanych z modernizacją targowiska miejskiego, oraz zapewni stabilizację funkcjonowania targowiska.