Dofinansowanie na budowę ul. Staniszewskiego

2 800 000 zł dofinansowania. Tyle pieniędzy może w przyszłym roku otrzymać suwalski samorząd na rozbudowę ul. Staniszewskiego. Inwestycja znalazła się na 4 miejscu wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 5 600 000 zł.  Na wysokim 9 miejscu znalazł się też wniosek Starostwa Powiatowego w Suwałkach na przebudowę tej samej drogi: od granic administracyjnych miasta do Płociczna.

- Wspólnie z suwalskim starostwem i gminą Suwałki przygotowaliśmy wnioski związane z dofinansowaniem przebudowy ul. Staniszewskiego aż do samego Płociczna. Wstępna wysoka ocena pozwala mieć nadzieję, że w przyszłym roku uda zrealizować się obie inwestycje. Dzięki temu kosztem blisko 9 milionów złotych powstanie zupełnie nowa droga do Płociczna wraz z oświetleniem i ścieżką rowerową – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który dodaje, że inwestycja jest możliwa dzięki dobrej współpracy suwalskiego samorządu ze Starostwem Powiatowym i Gminą Suwałki.

Ul. Staniszewskiego w Suwałkach to jedna z dróg, która prowadzi nad tereny Wigierskiego Parku Narodowego. W sąsiedztwie tej ulicy powstaje również aktualnie nowe osiedle domów jednorodzinnych. Ta droga to bardzo popularny odcinek wśród rowerzystów.

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku