Duże oszczędności

Prawie 2,5 miliona złotych mniej za energię elektryczną zapłaci suwalska miejska grupa zakupu energii elektrycznej, do której należą wszystkie jednostki i spółki miejskie, komenda straży pożarnej oraz Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Miasto Suwałki ogłosiło przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej dla potrzeb jednostek organizacyjnych Miasta Suwałki oraz innych suwalskich podmiotów w okresie od 1 stycznia 2014 roku do 31 grudnia 2015 r.

Po otwarciu ofert w dniu 21 listopada i ich przeanalizowaniu, okazało się że najkorzystniejsza z nich pozwala zaoszczędzić 22 procenty pierwotnie zakładanej kwoty, prognozowanej na podstawie obecnie obowiązujących stawek. Łącznie cała grupa w ciągu dwóch lat zaoszczędzi 2,5 miliona złotych. A z samego budżetu miejskiego w ciągu dwóch lat trzeba będzie wydać o 1,4 miliona złotych mniej.

Do utworzonej przez Miasto Suwałki suwalskiej miejskiej grupy zakupu energii elektrycznej należą wszystkie jednostki i spółki miejskie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej oraz Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa. W przypadku Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej taniej będzie ona płaciła za energię elektryczną zużywaną do oświetlenia ulic osiedlowych, chodników i parkingów.