FORTE oficjalnie zaprezentowało swoją inwestycję w Suwałkach

Jednym z punktów trwającego dziś (3 listopada) Forum Biznesu Pogranicza w Suwałkach była prezentacja inwestycji, którą zamierza zrealizować w Suwałkach Fabryka Mebli FORTE. W suwalskiej podstrefie SSSE powstaje zakład, który do 2019 roku zatrudni ok 1000 osób. Inwestycja polegająca na budowie magazynu, fabryki płyt wiórowych oraz fabryki mebli kosztować będzie ok 700 mln zł.

Mimo, że FORTE dopiero rozpoczęło realizację swojej inwestycji to już teraz została doceniona ona przez Gazetę Współczesną. Prezes białostockiego oddziału Polska Press wydawca Gazety Współczesnej wręczył nagrodę „Superinicjatywa” Maciejowi Formanowiczowi Prezesowi Zarządu Fabryki Mebli Forte, który przedstawił szczegóły związane z inwestycją, którą FORTE realizuje w Suwałkach.

-W 2017 roku powstanie magazyn, gdzie zatrudnienie znajdzie 150 osób, w 2018 fabryka płyt wiórowych, gdzie kolejne 150 osób znajdzie pracę. W 2019 zakończymy inwestycję otwarciem fabryki mebli. Tu pracę znajdzie 700 osób – poinformował Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu Fabryki Mebli FORTE Dzięki tej inwestycji do Budżetu Miasta Suwałki co roku trafi ok 10 mln zł z tytułu różnych podatków. Sumując to z już odprowadzanymi podatkami do kasy miasta będzie wpływało co roku  ok 17 milionów złotych – dodał Prezes Formanowicz, który zapewnił, że inwestycja jest realizowana ze szczególną dbałością o środowisko.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podziękował Zarządowi Fabryki Mebli Forte, ze to że zdecydowali się na lokalizację inwestycji w  Suwałkach. – Dziękuję, że zaufaliście Państwo suwalskiemu samorządowi – powiedział po zakończonej prezentacji Czesław Renkiewicz.