IV edycja Forum Biznesowego Pogranicza

Ruszyło duże wydarzenie biznesowe w Suwałkach. Forum Biznesowe Pogranicza poświęcone branży turystyczno-hotelarskiej, która wpisuje się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Podlaskiego. Jak co roku bardzo silnie reprezentowane jest środowisko przedsiębiorców. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk otwierając konferencję zwrócił uwagę, że nie jest to branża wiodąca Suwałk ale z całą pewnością jest siłą naszego regionu gdzie turystyka jest bardzo dobrze rozwinięta.

- Forum to miejsce wymiany doświadczeń i wymiany spostrzeżeń. Suwałki to miasto, które swój rozwój upatruje na wzroście gospodarczym, który suwalski samorząd wspiera od lat – powiedział na rozpoczęcie konferencji Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk Suwałki nigdy nie były i nigdy nie będą aspirować do miana miasta turystycznego. Jednak musimy pamiętać o naszych okolicach: Wigierskim Parku Narodowym, Suwalskim Parku Krajobrazowym.  Suwałki są w centrum tego wszystkiego z piękną bazą hotelową. W Suwałkach mamy wiele firm działających w tej gałęzi gospodarki, która jest tematem naszych dzisiejszych rozmów – dodał Prezydent Suwałk.

Współorganizatorami Forum jest Miasto Suwałki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Politechnika Białostocka, Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach.

Forum Biznesowe Pogranicza jest wydarzeniem kształtującym rozwój makroregionu Polski Północno-Wschodniej poprzez wspieranie przedsiębiorczości. Każda edycja Forum zwiększa swój zasięg i oddziaływanie, a co za tym idzie zwiększa się zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu.