Kolejna umowa na termomodernizację

Umowę na termomodernizację budynku Zespołu Szkół nr 2 podpisał w poniedziałek (6 listopada) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Najkorzystniejszą ofertę - bo na kwotę 3 429 994,19 zł - złożyła firma REM BUD z Suwałk i to te przedsiębiorstwo do końca lipca przyszłego roku wykona inwestycję.

Zadanie obejmuje:

a/ renowację zabytkowej elewacji frontowej budynku,

b/ ocieplenie poddaszy wełną mineralną wraz z wymianą pokrycia dachowego na pokrycie z blachy płaskiej oraz remont kominów,

c/ ocieplenie pozostałych ścian budynku głównego i oficyn styropianem po wykonaniu izolacji poziomej tych ścian,

d/ ocieplenie ścian fundamentowych i piwnicznych styropianem wraz z wykonaniem izolacji pionowej,

e/ wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,

f/ wymianę instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej,

g/ wymianę istniejącej instalacji elektrycznej z wyminą opraw oświetleniowych na energooszczędne,

h/ montaż instalacji fotowoltaicznej.

Jak deklaruje wykonawca prace rozpoczną się lada dzień. Inwestycja zgodnie z umową zakończy się 31 lipca 2018 roku.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowani ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Na ten cel do  Miasta Suwałki trafi 4 618 473,32 zł. Dzięki tym środkom termomodernizację przejdą 4 przedszkola, budynki II LO i Szkoły Podstawowej nr 9 oraz budynek poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Niebawem planowane są do podpisania kolejne umowy – tym razem na termomodernizację suwalskich przedszkoli.