Komu Włócznie Jaćwingów?

Do 30 maja można zgłaszać kandydatury do przyznania nagrody Włócznia Jaćwingów za rok 2014. Nagroda jest indywidualna lub zespołowa, przyznawana osobom fizycznym, prawnym i innym podmiotom działającym na rzecz Miasta Suwałk. Włócznia Jaćwingów ma na celu promowanie wybitnych osiągnięć i sukcesów oraz zasługi dla Miasta Suwałk w danym roku we wszystkich dziedzinach życia publicznego.

W tym roku ustanawia się dodatkowo minimum jedną Nagrodę przyznawaną przedsiębiorcy prowadzącemu działalność gospodarczą na terenie Miasta Suwałki, którego nagradzane produkty lub usługi są przedmiotem własnej działalności i cieszą się uznaniem konsumentów.

Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje i instytucje społeczne, kulturalne, sportowe, gospodarcze i inne podmioty.

Szczegóły dotyczące przyznania nagrody określa Zarządzenie Prezydenta Miasta Suwałk, które można znaleźć TUTAJ.

Gala wręczenia nagród Włócznia Jaćwingów odbędzie się w sierpniu w trakcie trwania Dni Suwałk, a miejscem uroczystości będzie Suwalski Ośrodek Kultury. O szczegółach poinformujemy niebawem.