Konferencja poświęcona szkolnictwu zawodowemu

W poniedziałek (8 czerwca) w Parku Naukowo – Technologicznym Polska – Wschód Sp. z o.o. w Suwałkach odbyła się konferencja pt. „Nowe możliwości i nowe wyzwania w kształceniu zawodowym i ustawicznym”. W konferencji uczestniczyli suwalscy przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz doradcy zawodowi. Organizatorami spotkania byli Mieczysław Baszko, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Konferencja przede wszystkim miała na celu  zebranie w jednym miejscu wszystkich osób, które mają świadomość potrzeby zawiązania ścisłej współpracy pracodawców i szkół w realizacji wspólnego celu, jakim jest efektywne, zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy kształcenie zawodowe i ustawiczne.

Konferencję rozpoczęli: Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta Suwałk oraz Anna Naszkiewicz - Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

- Musimy wyjść naprzeciw oczekiwaniom suwalskiego rynku pracy i w taki sposób dostosować ofertę kształcenia naszych szkół by odpowiadała ona potrzebom tych osób, które oferują pracę Suwalczanom – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Panelistami konferencji byli: Pan Bogdan Dyjuk – członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Pani Agnieszka Dudzińska główny specjalista w Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Pani Janina Mironowicz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku, Pan Henryk Owsiejew - Przewodniczący Rady Przedsiębiorczości przy Zarządzie Województwa Podlaskiego oraz Pan Mirosław Szyszko - Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Suwałk,
a jednocześnie przedstawiciele suwalskich przedsiębiorców. Przedstawicielka Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Pan Jarosław Mrozek - wicedyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Suwałkach.

Po wystąpieniu wszystkich panelistów podjęto dyskusję na temat rozpoczęcia współpracy wszystkich środowisk związanych z kształceniem zawodowym i ustawicznym.