Konkurs dla przedsiębiorców. Na inwestycje turystyczne

15 listopada ruszył konkurs, w którym przedsiębiorcy mogą zdobyć dotacje na inwestycje turystyczne, np. budowę lub przebudowę hoteli, moteli, sanatoriów czy pensjonatów, ale również na utworzenie atrakcji turystycznych.

O dotacje mogą ubiegać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Na dofinansowanie, podobnie jak w poprzednich konkursach, mają szanse projekty zlokalizowane w gminach atrakcyjnych turystycznie, wykorzystujące nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Będą m.in. premiowane te inwestycje, które przyciągną do regionu turystów, zwłaszcza zagranicznych. A także projekty łączące różne formy turystyki (np. wypoczynkową i biznesową).

Budżet konkursu to 16,7 mln zł. Wnioski można składać do 24 stycznia 2014 roku.

Do tej pory – dzięki dotacjom z RPOWP – przedsiębiorcy realizują w naszym województwie 50 inwestycji, których łączny koszt to ponad 400 mln zł, z czego dofinansowanie z RPOWP wynosi 132 mln zł.

Więcej informacji:

Źródło: www.wrotapodlasia.pl