LII sesja Rady Miejskiej w Suwałkach

Podczas LII sesji Rady Miejskiej w Suwałkach w dniu 24 września 2014 roku radni między innymi:
1. Przyjęli protokół nr LI/2014 sesji Rady Miejskiej w Suwałkach.
2. Przyjęli Informacje o pracy Prezydenta Miasta Suwałk i wykonaniu uchwał Rady Miejskiej w Suwałkach od dnia 30 lipca 2014 roku.
3. Przyjęli Informację z wykonania budżetu miasta za I półrocze 2014 roku.
4. Przyjęli Informację z konsultacji społecznych dotyczących Projektu uchwały Rady Miejskiej w Suwałkach w sprawie uchwalenia Programu współpracy Miasta Suwałk z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2015.
5. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie uchwalenia Programu współpracy Miasta Suwałk z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2015.
6. Przyjęli informację z realizacji uchwały nr XII/102/2011 Rady Miejskiej w Suwałkach z dnia 31 sierpnia 2011 r. w sprawie uchwalenia Programu Zabezpieczenia Świadczeń Zdrowotnych oraz Realizacji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Mieszkańcom Suwałk do 2015 roku.
7. Przyjęli informację z realizacji Programu Integracji Społecznej i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Mieście Suwałki do 2016 roku, za 2011-2013 r.
8. Przyjęli informację z konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Suwałkach w sprawie powołania Suwalskiej Rady Seniorów.
9. 20 głosami za przy 1 wstrzymującym się podjęli uchwałę w sprawie powołania Suwalskiej Rady Seniorów.
10. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia w Mieście Suwałki Programu „Suwalska RODZINA PLUS”.
11. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie określenia zadań Miasta Suwałki realizowanych w roku 2014 ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
12. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zmian w Statucie Domu Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach.
13. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Programu Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach na lata 2014-2020.
14. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie programu pomocy de minimis w zakresie zwolnień od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy związane z inwestycjami początkowymi na terenie Miasta Suwałk.
15. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Spółka z o.o. na lata 2014-2017.
16. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie opłat za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej na ternie miasta Suwałki oraz na terenie gminy Suwałki.
17. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zwolnienia z ponoszenia opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy z powodu zmiany administracyjnej.
18. Jednogłośnie 20 głosami za podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu ograniczonego ulicą Bakałarzewską, zachodnią granicą miasta, ulicą Zastawie oraz byłą bocznicą kolejową w Suwałkach.
19. Jednogłośnie 20 głosami za podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu ograniczonego ulicami: Bakałarzewską, Mieszka I, 23 Października i granicami administracyjnymi miasta Suwałki.
20. Jednogłośnie 20 głosami za podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego pomiędzy ulicą Reja a ulicą Szpitalną w Suwałkach.
21. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego za Rodzinnym Ogrodem Działkowym imienia Marii Konopnickiej w Suwałkach.
22. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Różanej w Suwałkach.
23. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie utworzenia w gminie Mieście Suwałki odrębnych obwodów głosowania.
24. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi Władysława C. na działalność Prezydenta Miasta Suwałk.
25. Jednogłośnie 20 głosami za podjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi Franciszka K. na działalność dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach.
26. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi Adama Sz. na działalność kierowników jednostek organizacyjnych, w szczególności dyrektorów szkół, w Suwałkach.
27. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie miasta na 2014 rok.
28. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Suwałki na lata 2014-2030.