Miasto Suwałki z dofinansowaniem na termomodernizacje

7 578 846, 81 zł to wartość trzech projektów na termomodernizację suwalskich placówek oświatowych, które zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. We wtorek (23 maja) zapadła decyzja, że Miasto Suwałki otrzyma na ten cel aż 4 618 473,32 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

- Po raz kolejny Miasto Suwałki skutecznie aplikuje o środki unijne. Z 4 złożonych wniosków 3 otrzymają dofinansowanie. Cieszę się z decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego bo dzięki niej 4 przedszkola, budynki II LO,  Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Psychologiczno- Pedagogicznej do końca tego roku zmienią swoje obliczeinformuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Efektem tych inwestycji będzie też znaczne obniżenie kosztów funkcjonowania tych 7 budynków. Z pewnością wydamy mniej środków finansowych na ogrzewanie – dodaje Prezydent Suwałk.

Poniżej prezentujemy, krótki opis i zakres robót, jakim objęte będą poszczególne projekty:

1. Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych w Suwałkach (Przedszkole nr 1, 2, 5, 6, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna) – etap I:

W ramach projektu przewiduje się:

1. Termomodernizację budynków Przedszkoli nr 1, 2, 5, 6 w Suwałkach obejmującą zakres robót budowlanych dotyczący:
  • wymiany drzwi zewnętrznych,
  • ocieplenia stropodachów z naprawą pokrycia dachu i wymianą instalacji odgromowej,
  • ocieplenia stropów nad piwnicą, a także ścian i ścian fundamentowych,
  • montażu instalacji fotowoltaicznej,
  • wymiany opraw oświetleniowych na energooszczędne wraz z wymianą instalacji elektrycznych (także remont pomieszczeń po wymianie instalacji elektrycznych),
  • remontu wentylacji mechanicznej z zastosowaniem rekuperacji.
  1. Termomodernizację budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Suwałkach w zakresie:
  • ocieplenia stropodachu z naprawą pokrycia dachu i wymianą instalacji odgromowej,
  • ocieplenia stropu nad piwnicą, a także ścian i ścian fundamentowych,
  • montażu instalacji fotowoltaicznej,
  • wymiany opraw oświetleniowych na energooszczędne.

Wydatki ogółem - 3 193 386,39;

Wydatki kwalifikowalne – 3 109 746,39;

Wartość wydatków niekwalifkowanych – 83 640,00

Dofinansowanie – 2 332 309,66 (75%).

Okres realizacji: marzec - grudzień 2017 r.

2. Kompleksowa modernizacja energetyczna Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach obejmująca zakres   robót  budowlanych:

W ramach projektu przewiduje się przebudowę i ocieplenie Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach przy ul. Kościuszki 36 w zakresie wykonania:

1. Prac termomodernizacyjnych obejmujących:
  • renowację zabytkowej elewacji frontowej budynku,
  • ocieplenie poddaszy wełną mineralną wraz z wymianą pokrycia dachowego na pokrycie z blachy płaskiej oraz remont kominów,
  • ocieplenie pozostałych ścian budynku głównego i oficyn styropianem po wykonaniu izolacji poziomej tych ścian,
  • ocieplenie ścian fundamentowych i piwnicznych styropianem wraz z wykonaniem izolacji pionowej,
  • wymianę stolarki  okiennej  i  drzwiowej,
  • wymianę instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej,
  • wymianę istniejącej instalacji elektrycznej z wyminą opraw oświetleniowych na energooszczędne,
  • montaż instalacji fotowoltaicznej.
  1. Prac wynikających z konieczności dostosowania budynku do obowiązujących przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Wydatki ogółem – 2 431 396,16 zł

Wydatki kwalifikowalne – 2 148 025,98 zł

Wartość wydatków niekwalifkowanych – 283 370,18 zł

Dofinansowanie – 1 396 216,84 zł

3. Kompleksowa modernizacja energetyczna Szkoły Podstawowej nr 9 w Suwałkach obejmująca zakres robót  budowlanych:

W ramach projektu przewiduje się przebudowę i ocieplenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Suwałkach przy ul. Hamerszmita 11 w zakresie wykonania:

1. Prac termomodernizacyjnych obejmujących:
  • renowację zabytkowej elewacji  frontowej budynku,
  • ocieplenie poddasza wełną mineralną wraz z wymianą pokrycia dachowego na pokrycie z blachy płaskiej oraz remont kominów,
  • wymianę lub renowację stolarki drzwiowej,
  • wyminę  instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej,
  • budowę wentylacji  mechanicznej z odzyskiem ciepła na sali gimnastycznej,
  • montaż instalacji fotowoltaicznej.
  1. Prac wynikających  z  konieczności  dostosowania  budynku  do  obowiązujących  przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Wydatki ogółem 1 954 064,26 zł

Wydatki kwalifikowalne 1 369 148,98 zł

Wartość wydatków niekwalifkowanych 584 915,28 zł

Dofinansowanie 889 946,82 zł (65% k. kwalif.)