Mieszkanie Plus w Suwałkach

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał w czwartek (30 marca) w Białymstoku list intencyjny ws. przystąpienia Miasta Suwałki do rządowego programu Mieszkanie Plus.

- Podpisując ten list deklarujemy chęć współpracy przy możliwej realizacji programu Mieszkanie Plus. List podpisałem z Zarządem BGK Nieruchomości S.A. który wdrażać będzie rządowy program Mieszkanie Plus – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W liście intencyjnym obie strony deklarują rozpoczęcie współpracy w celu rozpoznania możliwości realizacji projektów inwestycyjnych w zakresie budownictwa mieszkaniowego, a także ustalenia zasad i warunków współpracy, jeżeli Miasto Suwałki i BGKN zdecyduje się na realizację mieszkań w Suwałkach w ramach programu.

Podpisany list Intencyjny obowiązuje do 31 grudnia 2017 r., z zastrzeżeniem, że intencją jest aby rozpoznanie możliwości podjęcia współpracy przez Miasto Suwałki i BGKN nastąpiło w okresie 6 miesięcy od dnia zawarcia Listu Intencyjnego.

- My już oczywiście we wstępnych rozmowach wskazaliśmy, jakie są nasze propozycje dotyczące potencjalnych lokalizacji bloków do wybudowania w ramach Mieszkania Plus. Chcemy by był to zbieg ulic: Reja i Armii Krajowej. Dysponujemy tam działką na której mogłyby się zmieścić dwa bloki po 50 mieszkań na wynajem. List intencyjny zobowiązuje nas do prac nad tym projektem i takie prace właśnie się rozpoczynają – podsumowuje Prezydent Suwałk.