Nowa droga do Suwałk

Jak informuje portal Wrota Podlasia - Zarząd Województwa Podlaskiego we wtorek, 23 lipca, wykreślił z listy projektów kluczowych budowę obwodnicy Księżyna. Pieniądze, które były przewidziane na tę inwestycję zostaną przeznaczone między innymi na przebudowę trasy na odcinku Suwałki – Smolany Dąb.

W ubiegłym miesiącu rozpoczęto remont drogi na odcinku Smolany Dąb – Sejny. Wpisanie odcinka Suwałki – Smolany Dąb na listę projektów, które zostaną zrealizowane w tej perspektywie finansowej oznacza, że nasze miasto zyska całkowicie zmodernizowane połączenie z Sejnami.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 653, na odcinku Suwałki - Smolany Dąb to ok. 15,5 km trasy. W ramach inwestycji zostaną wykonane tam nowe jezdnie, dostosowane do dużego obciążenia, przebudowane zakręty, powstaną też zatoki autobusowe. Projekt wart jest 52 mln zł, a dotacja z RPO wyniesie około 51,5 mln.

Przypomnijmy, że w tym momencie trwa inwestycja polegająca na remoncie drogi wojewódzkiej na odcinku Suwałki – Bakałarzewo.