Nowy chodnik i ścieżka rowerowa przy ul. Bydgoskiej i Świerkowej

W ramach uzupełniania brakujących ścieżek rowerowych na terenie Suwałk Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił właśnie przetarg na wybudowanie tej infrastruktury przy ul. Bydgoskiej oraz Świerkowej. Inwestycja przy obu ulicach ma zostać wykonana do 20 października 2017 roku.

Przetarg został podzielony na dwie części: : Część 1 - „Przebudowa ul. Świerkowej w Suwałkach od wjazdu do Starostwa Powiatowego do ul. Nowomiejskiej, Część 2 „Przebudowa ul. Bydgoskiej Suwałkach od ul. Szczecińskiej do ul. Olsztyńskiej w Suwałkach ” . To jaki zakres robót obejmują oba zadania widać na poniższych ilustracjach.

Jeżeli chodzi o ulicę Świerkową na tym odcinku chodnik jest mocno zniszczony. Popękane betonowe płytki nie nadają się jazdy rowerem ani do spacerowania. W przypadku ulicy Bydgoskiej - tu chodnika ani ścieżki nie ma w ogóle, a mieszkańcy często musieli pokonywać ten odcinek po jezdni co rodziło spore niebezpieczeństwo.

- Inwestycja poprawi sytuacje w obu miejscach i spowoduje wzrost komfortu i bezpieczeństwa wśród pieszych i rowerzystów – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Oferty w przetargu można składać do 14 lipca. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.