O gazownictwie w Suwałkach

W Suwalskim Parku Naukowo – Technologicznym podsumowano dziś działalność Polskiej Spółki Gazowniczej na terenie Suwałk. Konferencja miała związek z kończącym się projektem dotyczącym budowy sieci gazowej i stacji regazyfikacji LNG w Suwałkach o wartości ponad 21 milionów złotych.

- Cieszę się, że dzięki tej inwestycji mamy w Suwałkach dużą i nowoczesną sieć gazową – mówił na początku spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkMam nadzieję, że sieć w naszym mieście będzie dalej rozwijała się tym bardziej, że chcemy przygotować Program dzięki któremu będziemy mogli wspierać tych mieszkańców Suwałk, którzy zechcą przyłączyć się na przykład do sieci gazowniczej – dodał Prezydent Suwałk.

Andrzej Dębogórski - Członek Zarządu PSG obecny na spotkaniu, zapowiedział że w dzięki środkom z przyszłej perspektywy finansowej Unii Europejskiej Polska Spółka Gazownicza chce zrealizować ponad 30 różnych projektów infrastrukturalnych o wartości blisko 3 miliardów złotych.

PSG ma również plany wobec Suwałk. W przyszłym roku firma chce rozwinąć swoją sieć wokół zakładów zlokalizowanych na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a do 2030 roku doprowadzić gaz do większości ulic w Suwałkach.