Obwodnica Suwałk – kolejny etap!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku złożyła do Wojewody Podlaskiego wniosek o wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej tzw. „ZRIDu” dla Obwodnicy Suwałk. Oznacza to, że po wydaniu tego dokumentu przez Wojewodę Podlaskiego będzie można przystąpić do realizacji tej inwestycji.

Procedura dotycząca wydania „ZRIDu” czyli pozwolenia na budowę Obwodnicy Suwałk weszła w decydującą fazę. Wojewoda Podlaski -na podstawie złożonych przez GDDKiA oddz. Białystok dokumentów – podejmie decyzję czy wszcząć postępowanie dotyczące wydania „ZRIDu”.

- Jeżeli tak się stanie to w ciągu kilku miesięcy pozwolenie na budowę dla obwodnicy Suwałk powinno zostać wydane – poinformował dziś w trakcie spotkania z dziennikarzami Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - Jeżeli postępowanie zostanie rozpoczęte, a centrala Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad da zielone światło do ogłoszenia przetargu na budowę obwodnicy Suwałk, to myślę, że w przyszłym roku powinna rozpocząć się fizycznie budowa obwodnicy naszego miasta – dodał Czesław Renkiewicz.

Obwodnica Suwałk ma mieć 13 km długości. Będzie drogą o standardzie drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Zaczynać się będzie na węźle Suwałki Południe, a skończy się na węźle Suwałki Północ. Miasto ominie po stornie zachodniej. Budowa potrwa 2-3 lata.