Oficjalna prezentacja laboratorium

Dziś w suwalskim Parku Naukowo – Technologicznym odbyła się oficjalna prezentacja laboratorium medycznego. W prezentacji wzięli udział między innymi przedstawiciele służb mundurowych oraz placówek medycznych z Suwalszczyzny.  Laboratorium Ratownictwa Medycznego i Procedur Medycznych to jedyne tak nowoczesne laboratorium w tej części Europy.

- Wyposażenie laboratorium jak i sam obiekt robi ogromne wrażenie – mówił dziś Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który był obecny w trakcie prezentacji – To laboratorium to szansa dla naszego miasta. Można tu będzie realizować szereg szkoleń i doświadczeń medycznych.

- To pierwsze tak zaawansowane laboratorium w Europie. Żadne z dotąd działających w ośrodkach akademickich miejsc, podobnych do tego w Suwałkach, nie oferuje tak wszechstronnych możliwości testowania i symulowania „prawdziwego” szpitala w warunkach codziennej pracy – mówił Robert Pałka, z Europejskiego Centrum Doradztwa, które jest jego operatorem.

Laboratorium udało się wyposażyć dzięki środkom unijnym, zaoszczędzonym w trakcie budowy obiektów Parku Naukowo – Technologicznego w Suwałkach. Kosztowało 5,2 mln złotych.

Więcej szczegółów o Laboratorium Ratownictwa Medycznego i Procedur Medycznych w suwalskim Parku Naukowo – Technologicznym znajdziecie Państwo TUTAJ.