Ogłoszenie o naborze na bezpłatne szkolenia

Miasto Suwałki, w ramach realizowanego projektu SPF/1.2/PL-LT/04 pn. „Creating The Cross-border Investors and Exporters’ Assistance Center in Suwalki” (tłum. “Utworzenie Transgranicznego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Suwałkach”), ogłasza nabór na dwa bezpłatne specjalistyczne szkolenia z zakresu eksportu do krajów Europy Zachodniej (Niemcy, Francja) oraz Skandynawii.

Litwa Małe Projekty

1. I.  Zakres tematyczny szkoleń:

Moduł I – 6 godzin

1. Metodologia badań rynków zagranicznych
  2. Wybór i opracowanie właściwej strategii eksportowej adekwatnej do specyfiki rynku zagranicznego.
  3. Marketing i promocja produktu na rynkach eksportowych.
  4. Kojarzenie partnerów - dobór potencjalnych partnerów na rynkach zagranicznych.
  5. Transakcje eksportowe.
  6. Ryzyko w transakcjach eksportowych.

Moduł II – 6 godzin

1. Umowy handlowe w transakcjach eksportowych.
  2. Finansowanie w handlu zagranicznym.
  3. Negocjacje handlowe.
  4. Marketing wystawienniczy.
  5. Dostępne formy dofinansowania działalności eksportowej (dotacje, instrumenty wsparcia UE).

Uczestnicy mogą się zgłaszać na 1 lub 2 moduły.

II.  Uczestnicy szkoleń

O udział w szkoleniach mogą ubiegać się pracownicy przedsiębiorstw z Polski (Miasto Suwałki, Powiat suwalski, Powiat sejneński, Powiat augustowski) i Litwy (Alytus, Mariampole) odpowiedzialni za eksport, nawiązywanie kontaktów handlowych lub/i szeroko pojęty marketing.

Grupa szkoleniowa będzie liczyć maksymalnie 10 uczestników (moduł).

III.   Miejsce i termin szkolenia

Szkolenia odbędą się w siedzibę Urzędu Miejskiego w Suwałkach przy ul. Mickiewicza 1 s. 26 w następujących terminach:

Moduł I – 9 lipca 2014 r.

Moduł II – 16 lipca 2014 r.

Szkolenia poprowadzi Pan Sergiusz Kuczyński – ekspert ds. handlu zagranicznego i polityki zagranicznej. Wykładowca na kierunku „Handel zagraniczny” w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Doktorant w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autor licznych publikacji dot. handlu międzynarodowego i międzynarodowych stosunków gospodarczych. Autor i były współpracownik wiodącego portalu o tematyce eksportowej www.eksportuj.pl.

Organizator zapewnia uczestnikom szkoleń materiały szkoleniowe oraz wyżywienie podczas przerw. Dla uczestników szkolenia z Litwy organizator zapewnia tłumaczenie na język litewski.

IV.   Zgłoszenia

Zgłoszenia do udziału w bezpłatnych szkoleniach należy przesłać na wypełnionym formularzu (załącznik) do 23.06.2014 r. godz. 10:00 w jednej z następujących form:

a)      pisemnie na adres:

Urząd Miejski w Suwałkach
Wydział Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych,
ul. Mickiewicza 1 pok. 130,
16-400 Suwałki

z informacją:
„Zgłoszenie do udziału w szkoleniu z zakresu eksportu
do krajów Europy Zachodniej (Niemcy, Francja) oraz Skandynawii”

b)     elektronicznie w formie skanu na adres:

kklimek@um.suwalki.pl lub rfz@um.suwalki.pl

c)      faksem pod nr  87 562 80 96

Ilość miejsc jest ograniczona (10 osób na szkolenie) decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby, które zakwalifikowały się do udziału w szkoleniach zostaną poinformowani niezwłocznie po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego telefonicznie lub drogą elektroniczną.

V.      Informacje dotyczące projektu

Projekt SPF/1.2/PL-LT/04  pn. „Creating The Cross-border Investors and Exporters’ Assistance Center in Suwalki” jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy  Transgranicznej "Litwa-Polska", który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.