Osiedle przy ul. Staniszewskiego w budowie

Na początku bieżącego roku Urząd Miejski w Suwałkach rozpoczął sprzedaż pierwszych z ponad 70 miejskich działek zlokalizowanych przy ul. Staniszewskiego w Suwałkach w sąsiedztwie lasu oraz zbiornika wodnego w Sobolewie, gdzie powstanie nowe osiedle domów jednorodzinnych. Pierwsze działki zostały już sprzedane, a w ich sąsiedztwie trwa już budowa wodociągu i kanalizacji. Kolejne działki czekają na swoich nabywców.

Od kilku tygodni firma na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji buduje już sieć wodociągowo – kanalizacyjną. Zgodnie z umową do 30 czerwca ma tam powstać 930 m wodociągu i 1011 m kanalizacji oraz jedna przepompownia ścieków. Inwestycja kosztować będzie PWIK 1 300 000 zł. Prace w sąsiedztwie ul. Staniszewskiego są bardzo zaawansowane.

- Co roku bardzo wielu Suwalczan przeprowadza się z Miasta na tereny chociażby Gminy Suwałki. Najczęściej ma to związek z budową domów na terenach wokół Suwałk. Sprzedaż nowych, atrakcyjnie położnych działek leżących na terenie Suwałk ma być próbą zahamowania trendu wyprowadzania się mieszkańców naszego miasta na tereny okolicznych gmin i mam nadzieję, ze to właśnie udało nam się zrobić – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Cały teren nowego osiedla przy ul. Staniszewskiego to blisko 100ha powierzchni. Oprócz miejskich działek są tam również działki prywatne, a ich Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego również przewiduje budowę tam domów jednorodzinnych.

Na sprzedaż są wystawione kolejne działki przy ul. Staniszewskiego. Ze szczegółami można zapoznać się TUTAJ.