„Pogodne Suwałki” na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Sejnach

Ponad 100 wystawców z Polski, Litwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Bułgarii i Republiki Południowej Afryki uczestniczyło w IV Międzynarodowych Targach Turystycznych na Pograniczu, które odbyły się w dniach 20-21 września 2014 r. w Sejnach.
Bogatą ofertę turystyczna zaprezentowały: biura podróży, hotele, właściciele dużych gospodarstw agroturystycznych, samorządy i organizacje turystyczne.
W ceremonii otwarcia targów wziął udział między innymi Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. W swoim wystąpieniu podkreślił wiodącą rolę Suwałk, jako ośrodka recepcji ruchu turystycznego odbywającego się na obszarze Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego.
W targach w Sejnach uczestniczyło także Miasto Suwałki. Na stoisku „Pogodne Suwałki” promowano miejskie oferty kulturalne, turystyczne i sportowo-rekreacyjne.
Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się oferta aktywnego wypoczynku w suwalskim Aquaparku. Wiele pytań dotyczyło także imprez kulturalnych organizowanych w okresie jesiennym w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na stoisku zorganizowano konkurs wiedzy na temat znajomości Suwałk z nagrodami rzeczowymi w postaci gadżetów z logo „Pogodne Suwałki”. We współpracy z Suwalskim Parkiem Krajobrazowym rozdawano ulotki zachęcające do głosowania na Park w czwartej edycji plebiscytu magazynu National Geographic „Siedem nowych cudów Polski”.
Udział w targach stanowił dla Miasta Suwałki doskonałą okazję do nawiązania kontaktów z centrami informacji turystycznej działającymi na obszarze pogranicza polsko – litewskiego. W ramach współpracy przekazano część miejskich materiałów i wydawnictw turystycznych – partnerom z Litwy.
Stoisko „Pogodne Suwałki” zostało zorganizowane przez Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną w Suwałkach w ramach umowy z Miastem Suwałki na realizację zadania „Prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach”.
Targi odwiedziło ponad 1 200 gości – mieszkańców pogranicza polsko-litewskiego oraz turystów.
Organizatorem targów była Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. Honorowym patronat nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Kierownik Konsulatu Republiki Litewskiej w Sejnach radca minister Pani Vida Montvydaite.