Aktualności

Porozmawiajmy o turystyce

Tourism, Industry, Hotels to hasło przewodnie zbliżającego się Forum Biznesu Pogranicza, które w dniach 24-25 października odbędzie się w suwalskim Parku Naukowo – Technologicznym. To kolejna edycja trangranicznego spotkania, które jest poświęcone różnym gałęziom gospodarki Suwałk i całego regionu. Szczegóły związane z tegorocznym FBP przedstawili na konferencji prasowej: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, Dariusz Bogdan Prezes PNT PW oraz Bogdan Sadowski, suwalski przedsiębiorca, przewodniczący Izby Przemysłowo Gospodarczej.

- Jako samorząd chcemy wspierać, a czasem nawet kreować działalność gospodarczą w Suwałkach. To jest nasz cel, który konsekwentnie realizujemy. Jednym z elementów wsparcia jest miedzy innymi organizacja Forum Biznesu Pogranicza –
powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkBranża turystyczna, hotelarstwo to ta gałąź suwalskiej gospodarki, która ją dopełnia. Nie taktujemy jej po macoszemu. Po to jest tegoroczna edycja Forum – pokreślił Prezydent Suwałk.

„Tourism Industry Hotels” jest IV edycją wydarzenia Forum Biznesowe Pogranicza, tym razem poświęcone branży turystyczno-hotelarskiej, która wpisuje się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Podlaskiego.
- Odbędą się panele z przedsiębiorcami, wysłuchamy ciekawych wykładów. Porozmawiamy jakie są trendy, jakie zagrożenia i jakie szanse. Spotkamy się również z ciekawymi podróżnikami – mówił Dariusz Bogdan Prezes PNT PW.

Gośćmi specjalnymi będą:

  • Jakub Porada. Polski dziennikarz telewizyjny i radiowy. Prowadzący program „POKAŻ NAM ŚWIAT” w TVN24 BIS – weekendowy magazyn podróżniczy prezentujący najnowsze trendy w turystyce oraz rozmowy ze znanymi i ciekawymi Podróżnikami oraz
  • Aleksander Doba. Polski podróżnik, kajakarz. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile mięśni.

Forum jest wydarzeniem kongresowym, które ma na celu zgromadzenie przedstawicieli przedsiębiorców, instytucji okołobiznesowych, ekspertów, samorządowców oraz administracji rządowej, aby wspólnie zastanowić się nad problematyką branży turystyczno-hotelarskiej na terenie pogranicza. Wydarzenie skierowane jest również  do zagranicznych partnerów pochodzących z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi oraz Rosji. W ramach Forum odbędą się m.in. prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania B2B organizowane przy wsparciu ośrodków Europejskiej Sieci Współpracy (Enterprise Europe Network) oraz stoiska wystawiennicze dla firm i instytucji.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa fotograficzna Huberta Stojanowskiego „Suwalszczyzna. Trzy perspektywy”.

Tydzień przedsiębiorczości

Organizację Forum Biznesu Pogranicza poprzedzi tydzień przedsiębiorczości. TO inicjatywa suwalskich przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie Przemysłowo Gospodarczej w Suwałkach.
- Suwalskie firmy będą mogli odwiedzieć wszyy mieszkańcy Suwałk. Organizujemy swego rodzaju Dni Otwarte. Chcemy zaprosić Suwalczan – przede wszystkim ludzi młodych by poznali jak funkcjonują nasze przedsiębiorstwa. Niebawem podamy wszelkie szczegóły – powiedział Bogdan Sadowski, Przewodniczący IPH w Suwałkach.

Zapraszamy na stronę internetową Forum Biznesu Pogranicza by poznać pełen program wydarzenia.

03
Październik