Pożyczki dla przedsiębiorców

Od 120 do 700 tysięcy złotych wsparcia finansowego mogą uzyskać z Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości przedsiębiorcy z woj. podlaskiego. Pieniądze mogą być wykorzystane na rozruch, prowadzenie i rozwój firmy. Fundusz pożyczkowy prowadzi Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości na mocy umowy podpisanej w 2010 roku z Zarządem Województwa Podlaskiego.

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości powstał z myślą o właścicielach mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy mogą skorzystać ze wsparcia w postaci pożyczek o preferencyjnym oprocentowaniu. Pieniądze mogą być wykorzystane na sfinansowanie wydatków inwestycyjnych i obrotowych dotyczących zarówno działalności produkcyjnej, usługowej, jak i handlowej.

Od momentu uruchomienia funduszu skorzystało z niego 38 firm, w tym 12 z Suwałk. Udzielono wsparcia na ogólną kwotę 16.139.000 złotych.

Fundusz jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 (Oś priorytetowa I – Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie, Działanie 1.3 Wsparcie Instytucji Otoczenia Biznesu).

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.pfp.frp.pl, pod numerem telefonu (87) 563 22 65 oraz w siedzibie Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości w Suwałkach, przy ulicy T. Kościuszki 62.