„Program rozwoju przedsiębiorczości Miasta Suwałki na lata 2014-2020″

Rozwój naszego Miasta powinien opierać się na rozwoju gospodarczym. Zostało to zapisane w Projekcie Strategii Miasta Suwałk do roku 2020. Dlatego też przystąpiliśmy do opracowania Programu Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach na lata 2014-2020 - powiedział rozpoczynając spotkanie Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Dokument będzie szczegółowo określać na jakie wsparcie ze strony samorządu będą mogli liczyć suwalscy przedsiębiorcy ci istniejący na lokalnym rynku pracy jak i chcący rozpocząć działalność gospodarczą w Suwałkach.

Ułatwienia dla przedsiębiorców to między innymi przygotowanie nowych terenów pod inwestycje, bonifikaty przy przekształcaniu wieczystego użytkowania gruntów we własność, Utrzymanie programu pomocy de mini mis, czasowy przydział mieszkań komunalnych dla początkujących przedsiębiorców i wiele innych.

Projekt programu w najbliższych dniach zostanie zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miejskiego, do 16 lipca potrwają konsultacje społeczne, zaś Rada Miasta gotowy dokument powinna uchwalić 30 września 2014 r.