Aktualności

Przetarg na Bakałarzewską rozstrzygnięty

Został właśnie rozstrzygnięty przetarg na przebudowę fragmentu ul. Bakałarzewskiej w Suwałkach. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Suwałk i otrzyma za to 2 313 560,23zł. Całość prac ma zostać wykonana do 30 września br.

- Rozstrzygnięcie tego przetargu uzależnialiśmy od przyznania na tę inwestycję środków z Unii Europejskiej z RPO na lata 2007-2013. Otrzymałem wstępne zapewnienie ze strony Urzędu Marszałkowskiego, że te pieniądze trafią do Suwałk – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W ramach inwestycji zostanie zmodernizowany ponad kilometrowy fragment ul. Bakałarzewskiej od granic administracyjnych Miasta do stacji paliw na ww. ulicy.

Zostaną wybudowane zatoki autobusowe o nawierzchni z kostki kamiennej, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa o nawierzchni asfaltowej oraz miejsca postojowe. Wykonane zostaną pobocza z kruszywa naturalnego oraz wyprofilowanie i uporządkowane rowy przydrożne. Przebudowane zostanie oświetlenie ulicy, a także wykonane będzie nowe oznakowanie pionowe i poziome ulicy.

Umowa z firmą PDM Suwałki zostanie podpisana w pierwszej połowie lipca br.

03
Lipiec