Przetarg na dokumentację nowej drogi

Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej ulicy Zastawie oraz ulicy łączącej Zastawie z Bakałarzewską i Grunwaldzką. Dokumentacja będzie wykonana w związku z zamiarami ubiegania się o dotację na budowę tej drogi z Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja miałaby być realizowana w przyszłym roku.

Miasto Suwałki co roku realizuje inwestycje dofinansowane z ww. programu. Przykładowo w roku 2016 był to remont ul. Świerkowej za blisko 3 miliony 800 tys. zł, a w tym roku przebudowa ul. Staniszewskiego w kierunku Płociczna warta ponad 5 milionów 300 tys. zł. 50% obu tych kwot pochodziło właśnie z dofinansowania.

Ulica Zastawie oraz ulice łączące Zastawie z Bakałarzewską i Grunwaldzką to drogi prowadzące do nowych osiedli mieszkaniowych, Zielonego Kamedulskiego w Gminie Suwałki ale też drogi w sąsiedztwie zakładów usługowych i suwalskiego targowiska. Ich budowa w znaczący sposób polepszy komfort osób przy nich mieszkających bądź prowadzących działalność gospodarczą.

Zaprojektowana droga ma mieć 7 metrów szerokości – nawierzchnia z asfaltu, ma mieć chodnik, ścieżkę rowerową oraz oświetlenie, a także sieć wodociągową i kanalizacyjną.

Oferty w przetargu, z którego szczegółami można zapoznać się TUTAJ, należy składać do 12 kwietnia 2017r. Dokumentacja musi zostać wykonana do 31 sierpnia 2017r.